Napisz:
jk@zsbirr.internetdsl.pl
kd@zsbirr.internetdsl.pl
sek@zsbirr.internetdsl.pl

Zadzwoń:
32 415 46 54
32 415 28 60


Kontakt
Nasza szkoła
Historia szkoły
Kierunki kształcenia
Pracownicy szkoły
Współpraca z Republiką    Czeską
Sport
Sukcesy uczniów
Strony uczniów
Szkoła w obiektywie
HumorTechnikum Nr 2
technik geodeta
technik architektury krajobrazu
technik budownictwa
technik ochrony środowiska

Szkoła Policealna Nr 2
technik geodeta
florysta

Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2
murarz-tynkarz
monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych
monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
stolarz
cieśla
dekarz
zdun
kamieniarz
monter instalacji gazowych
monter konstrukcji budowlanych
tapicer
ogrodnik


Druk podania


Honorowa Kapituła
Lista uczestników
Nadesłane zdjęcia
Program obchodów
Foto StudioWyświetl większą mapę
POGODA

V Międzynarodowy
Turniej Budowlany w Raciborzu


Już po raz piąty, w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu, odbywać się będzie Międzynarodowy Turniej Budowlany pod patronatem Starosty Raciborskiego. Turniej kierowany jest do uczniów kształcących się w zawodach: murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie a także technik budownictwa. Zgłosiły się drużyny z: Gliwic, Limanowej, Mielca, Opola, Rybnika, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Śląskiego, Żywca a także Opawy i Ostrawy.

W programie imprezy m.in.
Zamek Piastowski (2 grudnia 2013):
9.45-10.00 uroczyste rozpoczęcie V Międzynarodowego Turnieju Budowlanego,
10.00-10.45 wykład "Mostki termiczne" - dr inż. Andrzej Marynowicz - Politechnika Opolska,
10.45-11.30 wykład "Systemy dociepleń" - Jarosław Domowicz - Akademia Technik Malarskich we Wrocławiu,
11.30-12.00 wykład "Współczesne rozwiązania ekologiczne w architekturze" - dr inż. arch. Jarosław Figaszewski – PWSZ w Raciborzu.

ZSBiRR w Raciborzu (2 grudnia 2013):
9.00-10.00 prace w technologii Dekoral Professional (cz.1.1),
10.00-13.00 prace w technologii Wienerberger Dryfix (cz.2),
13.45-16.45 prace murarskie w cegle klinkierowej Wienerbergera (cz.3),
14.00-15.30 wykład "Skuteczna izolacja natryskowa, termiczna i akustyczna" - mgr Grzegorz Miketiuk – firma DOMOTERM.

ZSBiRR w Raciborzu (3 grudnia 2013):
8.00-9.00 kontynuacja prac w technologii Dekoral Professional (cz.1.2),
9.15-12.45 prace murarskie w systemie KB Blok (cz. 4),
13.30 – 14.30 dokończenie prac w technologii Dekoral Professional (cz.1.3),
15.00 ogłoszenie wyników i zakończenie turnieju.

Partnerami organizacyjnymi turnieju są: Wienerberger Polska, KB BLOK, Akademia Technik Malarskich Wrocław, PWSZ w Raciborzu, Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu.


Śniadanie Mistrzów 2013


28 czerwca, w Sali Sejmiku Śląskiego
w Katowicach,
odbyło się zakończenie roku szkolnego połączone z tradycyjnym "Śniadaniem Mistrzów".
Wyróżniono nagrodami i dyplomami 95 laureatów konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych, 37 laureatów olimpiad i 43 laureatów olimpiad i turniejów zawodowych.
Wraz z opiekunami, Joanną Deptą-Ładak
i Renatą Wochnik,
uczestniczyli w uroczystości także nasi uczniowie - laureaci XLII edycji Turnieju Budowlanego "Złota Kielnia".


Sabina Czogała stypendystką
Prezesa Rady Ministrów


Sabina Czogała, uczennica naszej szkoły (technik architektury krajobrazu) odebrała z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty, Stanisława Fabera, stypendium Premiera. Stypendium przyznawane jest uczniowi szkoły ponadgimnazjalnej, który otrzymał świadectwo z wyróżnieniem i zdobył najwyższą w szkole średnią.

Gratulujemy Sabinie, Rodzicom oraz wychowawcy Pani Wioletcie Pazderyn.


Uroczysta Akademia - Rocznica 11 Listopada


Hymnem rozpoczęto w naszej szkole, 12 listopada, uroczystość obchodów rocznicy odzyskania Niepodległości. Samorząd Szkolny pod opieką Pani Wioletty Pazderyn zaprezentował rewelacyjny montaż słowno-muzyczny. Imprezę prowadziły: Dominika Idasiak i Sara Morgała. Przygotowano kotyliony, nastrój na widowni budził podziw. Jesteśmy dumni z patriotycznej postawy uczniów Budowlanki.

(fotorelacja >>)


Państwowa Inspekcja Pracy
docenia Budowlankę


Nasz nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr inż. Piotr Parys - organizator zajęć dotyczących prawa pracy - odebrał w Katowicach podziękowanie za udział w kolejnej akcji "Kultura bezpieczeństwa"


Akademia Technik Malarskich
Spotkanie z profesjonalistami


W dniu 17 października gościliśmy w naszej szkole konsultanta ds. szkoleń Akademii Technik Malarskich z Wrocławia, powołanej przez PPG Deco Polska Sp. z o.o., Pana Czesława Krzyśkowa.
Akademia Technik Malarskich to specjalistyczna jednostka szkoleniowa wspierana przez producenta najbardziej znanych i cenionych farb marki Dekoral. Ma ona na celu podnoszenie znajomości teoretycznych i praktycznych zagadnień związanych z farbami, ich technologią, terminologią i stosowaniem we wszelkich pracach wykończeniowych.

Organizatorami spotkania byli nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na stronę Akademii:
Akademia Technik Malarskich

(fotorelacja >>)


Sztafetowe biegi przełajowe


W Środę, 16 października, na stadionie OSiR w Raciborzu odbyły się zawody rejonowe w sztafetowych biegach przełajowych szkół ponadgimnazjalnych. Oczywiœcie zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu byli poza zasięgiem. Dla pozostałych szkół walka toczyła się od II miejsca. Reprezentacja Budowlanki spisała się rewelacyjnie. W kategorii dziewcząt zajęła III miejsce, a w kategorii chłopców II miejsce.
Wyniki dziewczyny: 1. ZSOMS, 2. I LO, 3. ZSBiRR, 4. ZSE.
Wyniki chłopcy: 1. ZSOMS, 2. ZSBiRR, 3. ZSM, 4. I LO.
Składy naszych reprezentacji: Marcisz Magdalena, Czogała Dżesika, Szarowska Natalia, Harasim Sylwia, Drożdż Oktawia, Wilczek Martyna, Jurecki Ewa i Miazga Sylwester, Wittek Tomasz, Gwóźdź Patrick, Targosz Krystian, Piechaczek Maciej, Buczel Patryk.

Gratulujemy sukcesu.
Andrzej Gaj


Koncert profilaktyczny "Pukając do nieba bram - piosenki artystów, którzy odeszli tragicznie"


We wtorek, 15 października, odbył się koncert z zakresu profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych. Uczniowie klasy IIIB, IIIG, IIIK oraz IIm i IIs zostali przywitani przez Wojtka Kubiaka słowami jego autorskiej piosenki "JESTEM WOLNY".
Następnie młodzież wysłuchała utworów znanych artystów. Byli: Rysiek Riedel, Bon Scott, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Nat King Cole, Marc Bolan, Freddie Merkury.
Zdaniem muzyka "koncert jest przestrogą dla młodych ludzi. Sława i pieniądze nie czynią człowieka nieśmiertelnym – a czasem wprost uśmiercają…"
Organizatorem koncertu była Katarzyna Betnerowicz – pedagog szkolny.


Akademia Technik Malarskich szkoli najlepszych


W czwartek - 17 października - odbędzie się dla uczniów Budowlanki szkolenie zorganizowane przez Akademię Technik Malarskich.
Akademia Technik Malarskich to specjalistyczne Centrum Szkoleniowo-Doradcze dla osób i firm związanych z branżą budowlaną, powołane przez producenta marek Dekoral Professional oraz Sigma.
Głównym celem Akademii jest podnoszenie kwalifikacji malarzy (u nas monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) oraz przekazywanie im praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu technologii produkcji i stosowania farb. Podczas praktycznych i teoretycznych szkoleń w ATM DP doskonali się niezbędne w zawodzie umiejętności, zgłębia najnowsze trendy kolorystyczne i dekoracyjne, a także poznaje szeroką ofertę rynkową czego doświadczali już w ostatnich latach nasi uczniowie i nauczyciele przedmiotów zawodowych.
Szkolenie zorganizowane w naszej szkole będzie dotyczyło technik dekoracyjnych i kolorystyki oraz podstawowych informacji o farbach i lakierach.
Mamy nadzieję że przyczyni się ono do podwyższenia poziomu wiedzy z tego zakresu co umożliwi zdobywanie kolejnych sukcesów przez uczniów naszej szkoły w zawodach budowlanych.

Dzień Nauczyciela - święto uczniów i pracowników szkoły


14 października 2013 roku to 240 rocznica powstanie Komisji Edukacji Narodowej (Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca).
Dzień Edukacji Narodowej - polskie święto oświaty, potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela - tak rozpoczął dyrektor Jacek Kąsek akademię z okazji Święta wszystkich pracowników oświaty.


Mistrzostwa Raciborza w dwójkach siatkarskich


10 października w Zespole Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu odbyły się XI Mistrzostwa Raciborza w dwójkach siatkarskich szkół ponadgimnazjalnych.
Do rywalizacji przestąpiło 15 par ze wszystkich raciborskich szkół. Grano systemem grupowym "każdy z każdym" do piętnastu punktów. Zwycięzcy z poszczególnych grup rywalizowali później w półfinale oraz rozgrywce finałowej do 21 punktów.

Mistrzami Raciborza została para z I LO Sebastian Świątek/Mateusz Rusek, którzy po dramatycznej końcówce pokonali Tomasza Błaszczoka/Denisa Psotę z ZSM, o trzecią lokatę walczyły dwie pary z ZSBiRR. Wygrała para Kamil Krzanicki/Patryk Szwaczyna pokonując swoich szkolnych kolegów Łukasza Besza/Pawła Fabiana.
Nagrody, dyplomy, medale i puchary ufundowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu, a wręczała je wicedyrektor Katarzyna Dedek, Inspektor ds. sportu Piotr Kielar oraz członek Zarządu Józef Stukator.
Turniej poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Budowlanki, a sędzią głównym zawodów był Witold Galiński.


Nauka drogą do sukcesu na Śląsku
Program stypendialny


Kolejna edycja projektu systemowego Nauka drogą do sukcesu na Śląsku realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.
Informujemy, że Zarząd Województwa Śląskiego wyznaczył termin naboru wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu systemowego Nauka drogą do sukcesu na Śląsku - V edycja" na okres od 16 września 2013 r. do 18 października 2013 r. oraz zatwierdził wzory dokumentów niezbędnych do jego realizacji.

WAŻNE: Termin składania wniosków mija 18 października 2013r.

REGULAMIN

Więcej o projekcie


Mistrzostwa Raciborza w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych chłopców - dwójki


10 października 2013r. (czwartek) odbędą się w naszej szkole Mistrzostwa Raciborza w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych chłopców.
Celem imprezy jest popularyzacja tej dyscypliny sportu, podnoszenie umiejętności technicznych oraz taktycznych, poznanie organizacji i przebiegu zawodów, podniesienie wiedzy o przepisach gry, współdziałanie w zespole w czasie gry, współzawodnictwo w duchu "fair play".

Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe, KS AZS Rafako, Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu.

Prowadzący: Witold Galiński i nauczyciele wychowania fizycznego ZSBiRR.
Zapisy od 8:15 do 8:30. Rozpoczęcie turnieju godz. 9:00.


[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10][11][12][13][14][15][16][17][18]TECHNIKUM NR 2
ZASADNICZA SZKOŁA
ZAWODOWA Nr 2
SZKOŁA POLICEALNA
Nr 2 (zaoczna)

więcej...


LO Nr 1
LO Nr 2
ZSOMS
Zespół Szkół Ekonomicznych
Zespół Szkół Mechanicznych
Zespół Szkół Zawodowych
CKU Racibórz
OSWNiS


Starostwo Powiatowe
   w Raciborzu

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty
   w Katowicach

Centralna Komisja
   Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja
   Egzaminacyjna w Jaworznie


Sport ZSBiRR
O NAS W PORTALU
ENTER
CHIP
KOMPUTER ŚWIAT
DOBRE PROGRAMY

kontakt: webmaster